Geoblog.pl    keicam90    Podróże    Aussie Dolar Dwa10    Zrozumieć

Zrozumieć

Australia
Australia, Sydney

Palą dzisiaj fajkę , celebrując ukończony kolejny dzień heroicznej pracy zacząłem układać ten syf w całość.
Więc miałem przed sobą krajobraz nieba , Sydney jest miasem niskich zabudować , jedynie centrum to wieżowce. Chyba kompleks zasiedlających je Azjatów... Więc niebo. Po nim smugi samolotów , co po nich zostaje.
To mój telewizor , obszerne wycięcie w naszym balkonie. Oglądam w nim co mi się zachce. Smugi i czas teraźniejszy nasuwa skojarzenie , że muszę wejść w polityki... Jednak postaram się na około , psikus. Społeczna reakcja. Zasłużył czy nie zasłużył , na co , dlaczego , co z tego będzie , wszyscy jesteśmy filozofami nagle. Filozofia w klasycznej dialektyce opiera się na fundemencie nazywanym logiką. Więc przymijmy ją , jako warunek konieczny do całego ciągu. Logika. Katastrofa. Giną. Inni płaczą. Wszyscy są w szoku. Różne stany emocji , złączone jedną aurą. Chwila potem czar zaczyna pryskać. Zaczyna się spór o najmniej istotną rzecz w tym wszystkim , proch. O budowanie symboliki. Polityka a poezja to dwa inne swiaty. Politycznie chcą na siłę , wbijać młotem krzyż z podpisem Kaczyński. Oczywiste że cała otoczka traci swą niezwykłość , ludzie się buntują , zaczyna się młyn. Zupełnie nie potrzebny.
Jestem wrogiem mainstreamowych idei politycznych. Każda z ofiar prezentowała poniekąd wroga. Kaczyński był równie istotny jak postać ciecia w latach edukacji. Zasłużył ?
Jean-paul Sartre został wybrany laureatem nagrody nobla z literatury za autobiograficzne "Słowa" , książkę w której rozprawia się z własnym najwcześniejszym dzieciństwem , będąc zupełnie szczerym ze swymi "zboczonymi" ciągotami. Nie przyjmuje jej , tłumacząc że nikt nie zasłużył na pomnik za życia. A przecież jest tylko życie i wcale nie damy się nabrać na jakieś super lokaty , fundusze inwestycyjne ze świętym Piotrem. Nie z nami te numery. Nikt nie zasłużył. Pierwsza odpowiedź. On był nieważny zupełnie. Dwa ! Dlaczego więc twierdzę że zasłużył ?!
Logika , uruchamiamy logikę. Jaka jest zasługa Wałęsy , że dostał Nobla ? Był zupełnie przypadkiem. Sartre też nie miał wpływu , że jako dziecko odstawał od normy. Albo królowa Jadwiga , była ofiarą pedofila Jagiełły , zasłużyli ? Wszystko jest z przypadku. Dlaczego zasłużył ? Bo jego przypadek , wywołał domino. Jako martwa ikona popkultury wywrócił w głowach tylu ludziom , zmienił coś , pobudził. Akcja - reakcja. Zasłużył ? Chyba tak po prostu musi być. Prawdziwa filozofia nie daje odpowiedzi.
Osobiście Wawel czy cmentarz na białym kamieniu to dla mnie to samo. Bo niebyt nie ma miejsca i czasu.

keicam90
Maciej Walczyk